Astma

Astma on hingamisteede krooniline põletikuline haigus, mis avaldub köhahoogude ja/või lämbumistundena (astmahoona). See on tingitud hingamistorude (bronhide) limaskesta põletikust või ülitundlikkusest (allergiast) mõnede ainete suhtes, mis põhjustavad bronhide ahenemise. Kopsuastmale on iseloomulik väljahingamise takistus. Eristatakse põletikulis-allergilist (endogeenset) ja allergilist (eksogeenset) ehk atoopilist astma vormi.

 

Astmahoo vallandajaks on allergeenid ja mitmesugused hingamisteede ärritajad.

Õhupuhastaja eemaldab õhust komponendid, mis põhjustavad allergiat (nt kodutolmulestadelt, koduloomadelt, lindudelt, taimedelt pärinevad allergeenid) või hingamisteedes ärritust (nt peenosakesed ja muu õhusaastus).

Kuidas Air Tamer abistab astma korral:

  • Õhku ioniseerides muudab seda sinu ümber puhtamaks.
  • Allergeenide neutraliseerimisega ennetab astma atakki.
  • Aitab peatada algavat astmahoogu.

Informatsiooni jaoks:

 

Maailma terviseorganisatsiooni hinnangul põeb astmat 235 miljonit inimest üle kogu maailma ning see on kõige levinum krooniline haigus lastel. Eestis põeb astmat viis kuni kaheksa protsenti elanikkonnast ning see arv on viimaste kümnendite jooksul pidevalt kasvanud.

Astmahoog võib tekkida näiteks ärritavate lõhnade, külma ilma ja tugeva stressiga, füüsilise koormusega või kokkupuutel loomade, tubakasuitsu või õietolmuga – ehk siis tavapäraste nähtustega, mida paljud meist pea iga päev kohtavad. Astmaatikutes põhjustavad sellised kokkupuuted kopsutorude kokkutõmbumist, mis tekitab õhupuuduse ja isegi lämbumistunde. Tavaliselt tekivad astmaga köha, hingamisraskus, tugev rögaeritus ja vilistav hingamine.

Perearst Kersti Veidrik tõdes, et paljud astmaatikud ei pöördu arsti vastuvõtule, kuna astma avaldub hooti ning haiguse põdeja ei tunne end seepärast pidevalt halvasti. «Uute astmahaigete leidmine ja diagnoosimine ei ole massiline,» ütles ta ning lisas, et arvatavasti on paljudel astmat põdevatel inimestel diagnoos ning seetõttu ka õige ravi saamata. «Sellest on kahju, sest enamikul haigetel on tänapäeva ravimitega võimalik saavutada astma üle täielik kontroll ning säilitada elukvaliteet ja töövõime,» selgitas Veidrik.

Kasutatud allikad

https://tervis.postimees.ee

Kas teil on küsimusi? Saatke meile kiri ja me vastame teile!

[contact-form-7 id=”671″ title=”Контактная форма 1″]